586 Views

Stiprindama bendruomeniškumo jausmą Fechtavimo akademija atveria savo duris organizuodama pažintines fechtavimo treniruotes, kuriu metu lankytojai ima špagą į rankas ir išbando savo jėgas kovos takelyje. Treniruočių grafikas skelbiamas facebook puslapyje Fechtavimo akademija. Didelio susidomėjimo sulaukę pirmieji užsiėmimai įgaliems ir neįgaliems sportininkams rodo tokių užsiėmimų trūkumą ir svarbą.

Skatinant fechtavimu sudominti kuo daugiau įvairaus amžiaus žmonių, Fechtavimo akademija inicijuoja projektą Nr. SRF-SIĮ-2019-1-0084 „Fechtavimo akademijos aprūpinimas fechtavimo įranga“. Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Projekto veiklų metu Fechtavimo akademija atvers duris ir nemokamų užsiėmimų metu norintys galės susipažinti su fechtavimo sportu, išbandyti rankos miklumą ir taiklumą, proto aštrumą. Ypač reikšminga projekto veikla susijusi su neįgaliųjų sportininkų kokybiškų treniruočių vykdymu. Lietuvoje pirmą kartą naudojama neįgaliųjų fechtavimo įranga – vežimėliai ir stovai. Tai itin reikšmingas pokytis ne tik Fechtavimo akademijos bendruomenėje, tačiau ir visoje šalyje. Tik turint reikiamą įrangą lankantys neįgalieji sportininkai gali realizuoti savo gebėjimus fechtavimo sporte.

 „Susidomėję fechtavimu neįgalieji sportininkai galės naudotis reikiama technine įranga, neįgaliųjų vežimėliais ir stovais. Tai itin reikšmingas postūmis siekiant plėsti veiklos kokybę ir organizuoti aukšto lygio treniruotes. Tai, kad Fechtavimo akademija yra vienintelis fechtavimo klubas Lietuvoje dirbantis su neįgaliaisiais sportininkais dar labiau skatina atsakingai vykdyti veiklą – sako „Fechtavimo akademija“ prezidentė Vilma Kasiulynienė.

Į akademiją yra kviečiami visi norintys susipažinti su fechtavimo sportu ir ugdyti čempionišką charakterį