Mėgėjų fechtavimo turnyro laukia nežinia

Tarptautinis fechtavimo mėgėjų turnyras „Geležinis vilkas” šiemet organizuojamas jau trečius metus iš eilės. Vis tik šie metai ypatingi dėl pasaulį apėmusios koronaviruso grėsmės. Fechtavimo akademija vienintelė Lietuvoje organizuoja tarptautines fechtavimo mėgėjų varžybas suaugusiesiems. Šiuo metu organizatoriai jau sulaukia užsienio dalyvių užklausimų dėl turnyro vykdymo, tačiau tikslaus atsakymo negali pateikti. Planas optimistinis – laukiamiausias mėgėgų turnyras įvyks, bet rizika išlieka.

Fechtavimo sportas skirtas įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo asmenims, mėgėjų sportas yra ne mažiau svarbus nei profesionalų, kadangi visi turi teisę sportuoti ir varžytis varžybose. Mėgėjui sportininkui itin sunku konkuruoti profesionalų varžybose, kuriose ilgametę patirtį turi sukaupę sportininkai dažnai pradėję sportuoti dar vaikystėje, šis turnyras sudaro unikalią galimybę šiuo metu varžytis mėgėjui varžybose Lietuvoje su kitais mėgėjais ir taip tobulinti savo turimas kompetencijas ir įgūdžius.

Vienintelės tarptautinės varžybos skirtos mėgėjams fechtuotojams juos motyvuoja aktyviau lankytis treniruotėse, sportuoti, aktyviai leisti laisvalaikį. Konkuruoti profesionalų varžybose mėgėjams yra itin sunku, motyvacija po pralaimėtų kovų krinta ir noras sportuoti blėsta. Būtent panašaus pajėgumo sportininkų sutelkimas mėgėjų varžybose užtikrina sąžiningą konkurenciją ir galimybę varžytis bei iškovoti prizines vietas mėgėjams sportininkams.

Apie šio turnyro svarbą galime spręsti pagal dalyvių skaičių 2018 m. ir 2019 m., kuomet mėgėjų sportininkų iš Lietuvos ir pasaulio dalyvavo atitinkamai apie 70 ir 107. Turnyro likimas 2020 m. priklausys nuo epidemiologinės situacijos šalyje ir pasaulyje. Turnyro organizavimui gautas projektinis finansavimas. Projektas „Tarptautinis fechtavimo mėgėjų turnyras“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas.

Turnyro data numatyta lapkričio 14-15 d. Vilniuje. Vieną dieną vyks asmeninės varžybos, o kitą – komandinės. Renginio metu tikimasi ne mažiau 100 dalyvių, kurie atvyks iš Lietuvos ir pasaulio.

Iššūkių nebijantiems asmenims dar yra galimybė pradėti sportuoti ir tapti unikalių varžybų dalyviu. Fechtavimo akademija organizuoja treniruotes Vilniuje adresu Augustijonų g. 8. Kviečiame atvykti.

133 Views0
Gyvenimo nuotykis – „Aš – fechtuotojas“

Visi mes turime nuotykių poreikį, siekiame neatrastų dalykų, išbandome naujus skonius, keliaujame į naujus kraštus, norime patirti tai, ko dar nebandėme. Tai, kas nutinka netikėtai, neprognozuotai, mobilizuoja organizmo jėgas, aktyvina mąstymą, parodo mūsų vidines galias ir gebėjimą susitvarkyti netikėtoje situacijoje. Nuotykiai stiprina žmogaus asmenybę, suteikia gyvenimui spalvų.

Fechtavimo akademijos treneriai kviečia nuotykių jausmą patirti norinčius asmenis į gyvenimo patirtį po kurios dalyviai galės ištarti – „Aš – fechtuotojas“. Vienkartinės pažintinės nemokamos treniruotės metu adresu Augustijonų g. 8, Vilniuje organizuojama fechtavimo pagrindų treniruotė, žaidimai ir praktiškai išbandomas kovos menas. Su savimi turėti sportinę aprangą, švarią avalynę ir vandens atsigerti.

Planuojama 12 atvirų užsiėmimų, kurių grafikas skelbiamas Facebook puslapyje Fechtavimo akademija. Pirmojo užsiėmimo data jau rugsėjo 3 d. 18 val.

Užsiėmimai nemokami vykdomo projekto „Vaikų fechtavimas“ veiklos metu. Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas.

109 Views0
Nauji atradimai su špaga rankoje

Išbandyti fechtavimo sportą Vilniuje nemokamai jau penktą vasarą kviečia fechtavimo klubo „Fechtavimo akademija“ treneriai Vingio parke prie estrados. Suaugusieji ir vaikai noriai atranda fechtavimą, daugeliui suaugusiųjų tokia galimybė yra vaikystės svajonės realizavimas, kai svajodavo kovoti kaip muškietininkai ar Zoro.

Liepos mėnesį suplanuotos treniruotės ketvirtadieniais nuo 18.30 val. Pirmųjų treniruočių dalyviai puikiai įvertino sporto azartą ir eleganciją. Kita artimiausia treniruotė jau liepos 16 d. Tikslus treniruočių grafikas skelbiamas Facebook puslapyje Fechtavimo akademija.

Apsilankę liepos 16 dienos užsiėmime naujokai turės galimybė laimėti asmeninę pažintinę fechtavimo treniruotę salėje sau ir dar 3 draugams rugsėjo mėnesį! Dovana skirta paminėti antrąjį Fechtavimo akademija gimtadienį.

Fechtavimo akademijos prezidentė Vilma Kasiulynienė sako – „Malonu matyti spinduliuojančias žmonių akis, mums fechtavimas yra kasdienybė, o daugeliui tai nepažinta ir nauja laisvalaikio leidimo forma, kuomet kūnas ir protas yra įtraukiami į kovos meną.“ 

Užsiėmimai nemokami vykdomo projekto „Judu, aktyviai gyvenu“ veiklos metu. Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas.

Rekomenduojame būti apsirengus patogia apranga, nevaržančia judesių, ir sportine avalyne. Registracija nebūtina, į užsiėmimą atvykti vėliausiai keletą minučių iki suplanuoto laiko, kuris skelbiamas Facebook puslapyje Fechtavimo akademija.

152 Views0
Fechtavimo akademija atveria savo duris įgaliems ir neįgaliems sportininkams

Stiprindama bendruomeniškumo jausmą Fechtavimo akademija atveria savo duris organizuodama pažintines fechtavimo treniruotes, kuriu metu lankytojai ima špagą į rankas ir išbando savo jėgas kovos takelyje. Treniruočių grafikas skelbiamas facebook puslapyje Fechtavimo akademija. Didelio susidomėjimo sulaukę pirmieji užsiėmimai įgaliems ir neįgaliems sportininkams rodo tokių užsiėmimų trūkumą ir svarbą.

Skatinant fechtavimu sudominti kuo daugiau įvairaus amžiaus žmonių, Fechtavimo akademija inicijuoja projektą Nr. SRF-SIĮ-2019-1-0084 „Fechtavimo akademijos aprūpinimas fechtavimo įranga“. Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Projekto veiklų metu Fechtavimo akademija atvers duris ir nemokamų užsiėmimų metu norintys galės susipažinti su fechtavimo sportu, išbandyti rankos miklumą ir taiklumą, proto aštrumą. Ypač reikšminga projekto veikla susijusi su neįgaliųjų sportininkų kokybiškų treniruočių vykdymu. Lietuvoje pirmą kartą naudojama neįgaliųjų fechtavimo įranga – vežimėliai ir stovai. Tai itin reikšmingas pokytis ne tik Fechtavimo akademijos bendruomenėje, tačiau ir visoje šalyje. Tik turint reikiamą įrangą lankantys neįgalieji sportininkai gali realizuoti savo gebėjimus fechtavimo sporte.

 „Susidomėję fechtavimu neįgalieji sportininkai galės naudotis reikiama technine įranga, neįgaliųjų vežimėliais ir stovais. Tai itin reikšmingas postūmis siekiant plėsti veiklos kokybę ir organizuoti aukšto lygio treniruotes. Tai, kad Fechtavimo akademija yra vienintelis fechtavimo klubas Lietuvoje dirbantis su neįgaliaisiais sportininkais dar labiau skatina atsakingai vykdyti veiklą – sako „Fechtavimo akademija“ prezidentė Vilma Kasiulynienė.

242 Views0
Lietuvoje pirmą kartą siūlomos nemokamos fechtavimo treniruotės neįgaliesiems

Nuo spalio mėnesio Lietuvoje pirmą kartą oficialiai siūlomos nemokamos fechtavimo treniruotės neįgaliesiems. Treniruotes organizuoja fechtavimo klubas Vilniuje „Fechtavimo akademija”. Treniruotės neįgaliesiems klube vykdavo iš anksto susitarus su treneriais, bet reaguojant į sporto populiarėjimą, nuspręstą treniruotes pradėti organizuoti periodiškai visiems susidomėjusiems.

„Šiuo metu esame vienintelė sporto organizacija Lietuvoje, siūlanti fechtavimo treniruotes neįgaliesiems. Siekiame sudaryti sąlygas kartu sportuoti visiems norintiems ir taip stiprinti bendruomeniškumo jausmą, toleranciją ir geresnį savęs pažinimą. Fechtavimas kaip sportas lavina fizines ir protines savybes, gerina reakciją, strateginį mąstymą“, – sako „Fechtavimo akademija“ prezidentė Vilma Kasiulynienė.

V. Kasiulynienė paaiškina, kad skatinant fechtavimu sudominti kuo daugiau įvairaus amžiaus žmonių,  klubas inicijuoja projektą Nr. SRF-FAV-2019-1-0118 „Sportas – mano gyvenimo būdas“. Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Projektas susideda iš dviejų veiklų, kurių metu bus sudaryta galimybė sostinėje nemokamai sportuoti neįgaliesiems, tautinėms mažumoms ir senjorams bei pagerintos vaikų žinios apie saugų elgesį vandenyje ir prie jo.

Pirmosios veiklos metu dalyviai bus raginami reguliariai bent 2 kartus per savaitę dalyvauti fizinio aktyvumo veikloje. Projekto dalyviams bus suteikta galimybė 80 kartų per 10 mėnesių nemokamai lankytis treniruotėse, gerinti savo fizinę būklę, stiprinti ištvermę, išmokti naujų įgūdžių.

Registracija į nemokamas treniruotes vykdoma iki spalio mėnesio el. paštu fechtavimoakademija@gmail.com temoje nurodant „Registracija į projekto veiklą“, o laiške parašyti vieną iš dalyvio grupę: neįgalieji, tautinės mažumos ar senjorai, vardą, pavardę, gimimo datą, telefono numerį. Atkreipiamas dėmesys, jog veikla ilgalaikė, todėl raginame įsipareigoti lankyti treniruotes visus 80 kartų. Fechtavimo akademija susisieks su atrinktais dalyviais. Vietų skaičius ribotas. Veikla gali prasidėti ir anksčiau susidarius grupei.

Antroji projekto veikla skirta vaikams iki 18 metų. Vaikų mokėjimas saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens turėtų būti būtinybė, kuri prieinama visiems vaikams. Nepaisant to, jog Fechtavimo akademija yra pirmiausia fechtavimo sportą propaguojanti organizacija, jai itin svarbu, jog būtų išvengta nelaimių vandenyje. Baimė plaukti, technikos neišmanymas, nemokėjimas plaukti, kvėpavimo įgūdžių nebuvimas dažniausiai sąlygoja vaikų nenorą plaukti ar neatsargų elgesį vandenyje, kuris gali baigtis nelaime ar mirtimi. Fechtavimo akademija veiklos metu organizuoja 6 nemokamus 1,5 valandos trukmės teorinius-praktinius seminarus. Be seminarų numatyta ir praktiniai užsiėmimai vandenyje.

Registracija į veiklą bus skelbiama „Fechtavimo akademija“ Facebook paskyroje, registruotis gali visi norintys vaikai, tačiau pirmumo teisė suteikiama fechtavimą lankantiems vaikams. Vietų skaičius ribotas.

245 Views0

Į akademiją yra kviečiami visi norintys susipažinti su fechtavimo sportu ir ugdyti čempionišką charakterį