Jaunimo sporte neįkainojama trenerių, vaikų ir tėvų reikšmė formuojant teigiamą sporto patirtį

Pastaruoju metu sporto bendruomenėje vis labiau pripažįstama, kad trenerių, vaikų ir tėvų bendradarbiavimas yra esminis veiksnys, skatinantis teigiamą sporto patirtį bei ugdant tinkamas vertybes. Atsižvelgdamas į tai, fechtavimo klubas Vilniuje „Fechtavimo akademija” kviečia prisijungti prie naujos iniciatyvos – šeimų treniruočių, kurios suburs šeimas bendrai sportinei veiklai.

„Šeimų treniruotės yra sukurtos siekiant ne tik skatinti fizinį aktyvumą, bet ir užtikrinti, kad sportuojantiems vaikams būtų perduotos vyresnės kartos pozityvios žinios, įgūdžiai ir įpročiai. Mūsų tikslas – sukurti aplinką, kurioje sportas tampa ne tik fizine veikla, bet ir ugdymo, bendravimo bei bendradarbiavimo priemone“, – sako „Fechtavimo akademija“ prezidentė Vilma Kasiulynienė.

Fechtavimas lavina greitą mąstymą, koordinaciją, fizinę ištvermę ir strateginį mąstymą, taip pat ugdo discipliną ir savikontrolę. Treniruotės vykdomos projekto Nr.42 „Judėkime kartu!” metu. Projektas bendrai finansuojamas Vilniaus m. savivaldybės biudžeto lėšomis. Suplanuotas dalyvių įtraukimas pirmadieniais ar trečiadieniais į ilgalaikį (ne mažiau kaip 3 mėnesių trukmės) ir pasikartojantį (ne mažiau kaip 8 susitikimų) fizinį aktyvumą. Veikloje dalyvauja šeimos nariai, pvz., kartu su vaikais veikloje dalyvauja ir bent vienas iš tėvų/globėjų, tokiu būdų stiprinamas bendradarbiavimą tarp kartų.

Treniruočių metu kuriamas palankus bendradarbiavimas tarp visų dalyvių. Tai puiki galimybė tėvams išreikšti palaikymą savo vaikams, parodyti asmeninį pavyzdį ir įgyti autoritetą sporto bendruomenėje. Įtraukdami šeimas į treniruočių procesą, skatiname aktyvų ir pozityvų dalyvavimą, kuris padės vaikams jaustis palaikomiems ir motyvuotiems siekti geriausių rezultatų.

Tikime, kad ši iniciatyva padės ugdant teigiamą sporto kultūrą ir skatins šeimų dalyvavimą bei bendradarbiavimą sporto veikloje. Kviečiame visus norinčius dalyvauti ir kartu sukurti sveiką, palaikančią ir ugdančią sporto bendruomenę.

Registracija į nemokamas šeimų fechtavimo treniruotes vykdoma iki rugsėjo mėnesio el. paštu fechtavimoakademija@gmail.com temoje nurodant „Registracija į projekto veiklą“. Fechtavimo akademija susisieks su atrinktais dalyviais. Vietų skaičius ribotas. Veikla gali prasidėti ir anksčiau susidarius grupei.

Prisijunkite prie mūsų ir kurkime teigiamą sporto patirtį kartu!

38 Views0
Projekto „Judėkime kartu!“ įgyvendinimas

Vilniaus mieste 2024 m. liepos mėnesį prasidės naujas projektas „Judėkime kartu!“, kuris skirtas prisidėti prie nutukimo rizikos mažinimo ir fizinio aktyvumo veiklų įvairovės didinimo. Penkių mėnesių trukmės projekto tikslas – “prisidedant prie nutukimo rizikų mažinimo ir fizinio aktyvumo veiklų įvairovės didinimo Vilniaus mieste, per 5 mėnesius supažindinti 50 asmenų su aktyvaus laisvalaikio nauda nuotolinio praktinio seminaro metu ir gerinti 24 asmenų, šeimos narių, gebėjimą bendradarbiauti kartu siekiant bendro tikslo užsiimant sportine veikla”.

Projekto laukiami rezultatai ir finansavimo dydis

Įgyvendinus projektą numatyta pasiekti šiuos rezultatus:

  1. Suorganizuotas 1 informacinis seminaras 50 asmenų grupei;
  2. Parengta elektroniniu būdu pasiekiama seminaro medžiaga – rekomenduojamų pratimų rinkinys/atmintinė;
  3. Suorganizuota 30 fizinio aktyvumo užsiėmimai. Į fizinio aktyvumo užsiėmimus, trunkančius 3 mėnesius, įtraukti 24 asmenys;
  4. Atlikta 24 apklausų (prieš ir po) patikrinti fizinio raštingumo žinių pokyčius;
  5. Vaikai/jaunimas (50 asmenų) iš Vilniaus miesto įgis sporto, sveikos mitybos žinių; Suvoks fizinio aktyvumo,sveikos mitybos svarbą sveikatai, psichoemocinei būsenai;
  6. Vaikai/jaunimas (50 asmenų) suvoks sveikos gyvensenos svarbą, atsitrauks nuo žalingų įpročių, taps motyvuoti gyventi sveikiau ir dalyvauti sportiniuose užsiėmimuose;
  7. Pritaikius įgytas žinias bus sumažinama nutukimo rizika, padidinama aktyvaus laisvalaikio formų įvairovė Vilniaus mieste. Padidėjęs fizinis pajėgumas, lankstumas, ištvermė, raumenų jėga, greitis, koordinacija;
  8. Pasyvus laisvalaikis taps fiziškai aktyviu užimtumu, sumažės sėdėjimo laikas;
  9. Suformuotas 24 asmenų fizinio aktyvumo įprotis.

Sporto projektas bendrai finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto lėšomis, įgyvendinimui skirta 5742 eur. Kitą dalį prideda Fechtavimo akademija iš savo biudžeto. Finansavimas bus panaudotas seminarų organizavimui, informacijos sklaidai, reikalingų priemonių įsigijimui ir kitoms projektui būtinoms išlaidoms padengti.

Projektas „Judėkime kartu!“ yra svarbus žingsnis siekiant didesnio fizinio aktyvumo ir bendradarbiavimo skatinimo mieste. Tikimės, kad šis projektas ne tik paskatins gyventojus būti fiziškai aktyvesniems, bet ir suvienys bendruomenę siekiant bendrų tikslų.

193 Views0
https://fb.watch/5rbI2OL7dn/
Lietuvos istorijoje – pirmasis neįgaliųjų fechtavimo turnyras

Istorinė data Lietuvos sporto istorijoje – 2021 m. gegužės 8 d. Tą dieną vyko pirmasis neįgaliųjų fechtavimo turnyras Lietuvoje. Turnyro organizatorius fechtavimo sporto klubas – Fechtavimo akademija, kuri šiuo metu vienintelė Lietuvoje vykdo neįgaliųjų fechtavimo treniruotes Vilniuje adresu Augustijonų g. 8.

Turnyro nugalėtojas Tomas Šiliauskas finalinėje kovoje įveikė Mindaugą Kraulaidį rezultatu 10-4. „Įsimintina diena, daug azarto ir emocijų. Tikrai tikiu, kad turnyras ateityje pritrauks daugiau dalyvių su judėjimo negalia, nes fechtavimo sportas labai įtraukiantis ir uždegantis, labai džiaugiuosi, kad atradau šį sportą“ sakė Tomas Šiliauskas po apdovanojimų ceremonijos.

„Planai organizuoti pirmąjį neįgaliųjų turnyrą jau buvo praėjusiais metais, tačiau dėl epidemiologinės situacijos šalyje ir pasaulyje sėkmingai organizuoti pavyko tik dabar. Tenka pripažinti, kad darbas nuotoliniu būdu, kuris vyko didžiąją dalį sporto sezono, neatstos darbo kontaktiniu būdu ir turnyro dalyviai dar tik atskleidžia savo gebėjimus, tačiau ryžtas ir entuziazmas bei kovos dvasia suvienijo visus kovotojus” –  sako „Fechtavimo akademija“ prezidentė Vilma Kasiulynienė.

Neįgaliųjų fechtavimo užsiėmimai organizuoti projekto „Judu, aktyviai gyvenu“ metu. Projekto vykdytojas Fechtavimo akademija. Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Neįgaliųjų fechtavime kovoja fechtuotojai suskirstyti pagal lytį ir negalios kategoriją, pagal kurią nustatoma judrumo galimybė, pavyzdžiui, ar gali judinti liemenį. Skiriamos A, B ir C kategorijos. Tarptautinių varžybų metu tik kovotojai esantys toje pačioje kategorijoje gali kovoti tarpusavyje, sudarydami sąžiningą konkurenciją. Atkreiptinas dėmesys, kad Lietuvoje dėl masiškumo stokos turnyre dalyvavo įgalūs ir neįgalūs sportininkai vyrai, kurie visi kovojo sėdėdami neįgaliųjų fechtavimo sportiniame vežimėlyje. Finale kovojo tik B kategoriją turintys asmenys. Nepaisant to, kad projektinė veikla, įgalinusi neįgaliųjų fechtavimo pradžią Lietuvoje dar 2019 m., jau baigiasi gegužės mėnesį, tačiau Fechtavimo akademijos treneriai veiklą tęsti planuoja ir toliau. Naujas sezonas nuo rudens laukiamas su viltimi, kad sportuojančių gretos bus išlaikytos, epidemiologinė situacija šalyje gerės ir treniruotės bus tęsiamos kontaktiniu būdu salėje. Besidominčius fechtavimu, vaikus, jaunuolius, suaugusiuosius Fechtavimo akademijos atstovai kviečia išbandyti sportą nemokamai atvirose treniruotėse. Iki pasimatymo salėje!

408 Views0
Mėgėjų fechtavimo turnyro laukia nežinia

Tarptautinis fechtavimo mėgėjų turnyras „Geležinis vilkas” šiemet organizuojamas jau trečius metus iš eilės. Vis tik šie metai ypatingi dėl pasaulį apėmusios koronaviruso grėsmės. Fechtavimo akademija vienintelė Lietuvoje organizuoja tarptautines fechtavimo mėgėjų varžybas suaugusiesiems. Šiuo metu organizatoriai jau sulaukia užsienio dalyvių užklausimų dėl turnyro vykdymo, tačiau tikslaus atsakymo negali pateikti. Planas optimistinis – laukiamiausias mėgėgų turnyras įvyks, bet rizika išlieka.

Fechtavimo sportas skirtas įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo asmenims, mėgėjų sportas yra ne mažiau svarbus nei profesionalų, kadangi visi turi teisę sportuoti ir varžytis varžybose. Mėgėjui sportininkui itin sunku konkuruoti profesionalų varžybose, kuriose ilgametę patirtį turi sukaupę sportininkai dažnai pradėję sportuoti dar vaikystėje, šis turnyras sudaro unikalią galimybę šiuo metu varžytis mėgėjui varžybose Lietuvoje su kitais mėgėjais ir taip tobulinti savo turimas kompetencijas ir įgūdžius.

Vienintelės tarptautinės varžybos skirtos mėgėjams fechtuotojams juos motyvuoja aktyviau lankytis treniruotėse, sportuoti, aktyviai leisti laisvalaikį. Konkuruoti profesionalų varžybose mėgėjams yra itin sunku, motyvacija po pralaimėtų kovų krinta ir noras sportuoti blėsta. Būtent panašaus pajėgumo sportininkų sutelkimas mėgėjų varžybose užtikrina sąžiningą konkurenciją ir galimybę varžytis bei iškovoti prizines vietas mėgėjams sportininkams.

Apie šio turnyro svarbą galime spręsti pagal dalyvių skaičių 2018 m. ir 2019 m., kuomet mėgėjų sportininkų iš Lietuvos ir pasaulio dalyvavo atitinkamai apie 70 ir 107. Turnyro likimas 2020 m. priklausys nuo epidemiologinės situacijos šalyje ir pasaulyje. Turnyro organizavimui gautas projektinis finansavimas. Projektas „Tarptautinis fechtavimo mėgėjų turnyras“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas.

Turnyro data numatyta lapkričio 14-15 d. Vilniuje. Vieną dieną vyks asmeninės varžybos, o kitą – komandinės. Renginio metu tikimasi ne mažiau 100 dalyvių, kurie atvyks iš Lietuvos ir pasaulio.

Iššūkių nebijantiems asmenims dar yra galimybė pradėti sportuoti ir tapti unikalių varžybų dalyviu. Fechtavimo akademija organizuoja treniruotes Vilniuje adresu Augustijonų g. 8. Kviečiame atvykti.

567 Views0
Gyvenimo nuotykis – „Aš – fechtuotojas“

Visi mes turime nuotykių poreikį, siekiame neatrastų dalykų, išbandome naujus skonius, keliaujame į naujus kraštus, norime patirti tai, ko dar nebandėme. Tai, kas nutinka netikėtai, neprognozuotai, mobilizuoja organizmo jėgas, aktyvina mąstymą, parodo mūsų vidines galias ir gebėjimą susitvarkyti netikėtoje situacijoje. Nuotykiai stiprina žmogaus asmenybę, suteikia gyvenimui spalvų.

Fechtavimo akademijos treneriai kviečia nuotykių jausmą patirti norinčius asmenis į gyvenimo patirtį po kurios dalyviai galės ištarti – „Aš – fechtuotojas“. Vienkartinės pažintinės nemokamos treniruotės metu adresu Augustijonų g. 8, Vilniuje organizuojama fechtavimo pagrindų treniruotė, žaidimai ir praktiškai išbandomas kovos menas. Su savimi turėti sportinę aprangą, švarią avalynę ir vandens atsigerti.

Planuojama 12 atvirų užsiėmimų, kurių grafikas skelbiamas Facebook puslapyje Fechtavimo akademija. Pirmojo užsiėmimo data jau rugsėjo 3 d. 18 val.

Užsiėmimai nemokami vykdomo projekto „Vaikų fechtavimas“ veiklos metu. Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas.

500 Views0

Į akademiją yra kviečiami visi norintys susipažinti su fechtavimo sportu ir ugdyti čempionišką charakterį