Fechtavimo akademija atveria savo duris įgaliems ir neįgaliems sportininkams

Stiprindama bendruomeniškumo jausmą Fechtavimo akademija atveria savo duris organizuodama pažintines fechtavimo treniruotes, kuriu metu lankytojai ima špagą į rankas ir išbando savo jėgas kovos takelyje. Treniruočių grafikas skelbiamas facebook puslapyje Fechtavimo akademija. Didelio susidomėjimo sulaukę pirmieji užsiėmimai įgaliems ir neįgaliems sportininkams rodo tokių užsiėmimų trūkumą ir svarbą.

Skatinant fechtavimu sudominti kuo daugiau įvairaus amžiaus žmonių, Fechtavimo akademija inicijuoja projektą Nr. SRF-SIĮ-2019-1-0084 „Fechtavimo akademijos aprūpinimas fechtavimo įranga“. Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Projekto veiklų metu Fechtavimo akademija atvers duris ir nemokamų užsiėmimų metu norintys galės susipažinti su fechtavimo sportu, išbandyti rankos miklumą ir taiklumą, proto aštrumą. Ypač reikšminga projekto veikla susijusi su neįgaliųjų sportininkų kokybiškų treniruočių vykdymu. Lietuvoje pirmą kartą naudojama neįgaliųjų fechtavimo įranga – vežimėliai ir stovai. Tai itin reikšmingas pokytis ne tik Fechtavimo akademijos bendruomenėje, tačiau ir visoje šalyje. Tik turint reikiamą įrangą lankantys neįgalieji sportininkai gali realizuoti savo gebėjimus fechtavimo sporte.

 „Susidomėję fechtavimu neįgalieji sportininkai galės naudotis reikiama technine įranga, neįgaliųjų vežimėliais ir stovais. Tai itin reikšmingas postūmis siekiant plėsti veiklos kokybę ir organizuoti aukšto lygio treniruotes. Tai, kad Fechtavimo akademija yra vienintelis fechtavimo klubas Lietuvoje dirbantis su neįgaliaisiais sportininkais dar labiau skatina atsakingai vykdyti veiklą – sako „Fechtavimo akademija“ prezidentė Vilma Kasiulynienė.

72 Views0
Lietuvoje pirmą kartą siūlomos nemokamos fechtavimo treniruotės neįgaliesiems

Nuo spalio mėnesio Lietuvoje pirmą kartą oficialiai siūlomos nemokamos fechtavimo treniruotės neįgaliesiems. Treniruotes organizuoja fechtavimo klubas Vilniuje „Fechtavimo akademija”. Treniruotės neįgaliesiems klube vykdavo iš anksto susitarus su treneriais, bet reaguojant į sporto populiarėjimą, nuspręstą treniruotes pradėti organizuoti periodiškai visiems susidomėjusiems.

„Šiuo metu esame vienintelė sporto organizacija Lietuvoje, siūlanti fechtavimo treniruotes neįgaliesiems. Siekiame sudaryti sąlygas kartu sportuoti visiems norintiems ir taip stiprinti bendruomeniškumo jausmą, toleranciją ir geresnį savęs pažinimą. Fechtavimas kaip sportas lavina fizines ir protines savybes, gerina reakciją, strateginį mąstymą“, – sako „Fechtavimo akademija“ prezidentė Vilma Kasiulynienė.

V. Kasiulynienė paaiškina, kad skatinant fechtavimu sudominti kuo daugiau įvairaus amžiaus žmonių,  klubas inicijuoja projektą Nr. SRF-FAV-2019-1-0118 „Sportas – mano gyvenimo būdas“. Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Projektas susideda iš dviejų veiklų, kurių metu bus sudaryta galimybė sostinėje nemokamai sportuoti neįgaliesiems, tautinėms mažumoms ir senjorams bei pagerintos vaikų žinios apie saugų elgesį vandenyje ir prie jo.

Pirmosios veiklos metu dalyviai bus raginami reguliariai bent 2 kartus per savaitę dalyvauti fizinio aktyvumo veikloje. Projekto dalyviams bus suteikta galimybė 80 kartų per 10 mėnesių nemokamai lankytis treniruotėse, gerinti savo fizinę būklę, stiprinti ištvermę, išmokti naujų įgūdžių.

Registracija į nemokamas treniruotes vykdoma iki spalio mėnesio el. paštu fechtavimoakademija@gmail.com temoje nurodant „Registracija į projekto veiklą“, o laiške parašyti vieną iš dalyvio grupę: neįgalieji, tautinės mažumos ar senjorai, vardą, pavardę, gimimo datą, telefono numerį. Atkreipiamas dėmesys, jog veikla ilgalaikė, todėl raginame įsipareigoti lankyti treniruotes visus 80 kartų. Fechtavimo akademija susisieks su atrinktais dalyviais. Vietų skaičius ribotas. Veikla gali prasidėti ir anksčiau susidarius grupei.

Antroji projekto veikla skirta vaikams iki 18 metų. Vaikų mokėjimas saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens turėtų būti būtinybė, kuri prieinama visiems vaikams. Nepaisant to, jog Fechtavimo akademija yra pirmiausia fechtavimo sportą propaguojanti organizacija, jai itin svarbu, jog būtų išvengta nelaimių vandenyje. Baimė plaukti, technikos neišmanymas, nemokėjimas plaukti, kvėpavimo įgūdžių nebuvimas dažniausiai sąlygoja vaikų nenorą plaukti ar neatsargų elgesį vandenyje, kuris gali baigtis nelaime ar mirtimi. Fechtavimo akademija veiklos metu organizuoja 6 nemokamus 1,5 valandos trukmės teorinius-praktinius seminarus. Be seminarų numatyta ir praktiniai užsiėmimai vandenyje.

Registracija į veiklą bus skelbiama „Fechtavimo akademija“ Facebook paskyroje, registruotis gali visi norintys vaikai, tačiau pirmumo teisė suteikiama fechtavimą lankantiems vaikams. Vietų skaičius ribotas.

86 Views0

Į akademiją yra kviečiami visi norintys susipažinti su fechtavimo sportu ir ugdyti čempionišką charakterį