525 Views

Tarptautinis fechtavimo mėgėjų turnyras „Geležinis vilkas” šiemet organizuojamas jau trečius metus iš eilės. Vis tik šie metai ypatingi dėl pasaulį apėmusios koronaviruso grėsmės. Fechtavimo akademija vienintelė Lietuvoje organizuoja tarptautines fechtavimo mėgėjų varžybas suaugusiesiems. Šiuo metu organizatoriai jau sulaukia užsienio dalyvių užklausimų dėl turnyro vykdymo, tačiau tikslaus atsakymo negali pateikti. Planas optimistinis – laukiamiausias mėgėgų turnyras įvyks, bet rizika išlieka.

Fechtavimo sportas skirtas įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo asmenims, mėgėjų sportas yra ne mažiau svarbus nei profesionalų, kadangi visi turi teisę sportuoti ir varžytis varžybose. Mėgėjui sportininkui itin sunku konkuruoti profesionalų varžybose, kuriose ilgametę patirtį turi sukaupę sportininkai dažnai pradėję sportuoti dar vaikystėje, šis turnyras sudaro unikalią galimybę šiuo metu varžytis mėgėjui varžybose Lietuvoje su kitais mėgėjais ir taip tobulinti savo turimas kompetencijas ir įgūdžius.

Vienintelės tarptautinės varžybos skirtos mėgėjams fechtuotojams juos motyvuoja aktyviau lankytis treniruotėse, sportuoti, aktyviai leisti laisvalaikį. Konkuruoti profesionalų varžybose mėgėjams yra itin sunku, motyvacija po pralaimėtų kovų krinta ir noras sportuoti blėsta. Būtent panašaus pajėgumo sportininkų sutelkimas mėgėjų varžybose užtikrina sąžiningą konkurenciją ir galimybę varžytis bei iškovoti prizines vietas mėgėjams sportininkams.

Apie šio turnyro svarbą galime spręsti pagal dalyvių skaičių 2018 m. ir 2019 m., kuomet mėgėjų sportininkų iš Lietuvos ir pasaulio dalyvavo atitinkamai apie 70 ir 107. Turnyro likimas 2020 m. priklausys nuo epidemiologinės situacijos šalyje ir pasaulyje. Turnyro organizavimui gautas projektinis finansavimas. Projektas „Tarptautinis fechtavimo mėgėjų turnyras“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas.

Turnyro data numatyta lapkričio 14-15 d. Vilniuje. Vieną dieną vyks asmeninės varžybos, o kitą – komandinės. Renginio metu tikimasi ne mažiau 100 dalyvių, kurie atvyks iš Lietuvos ir pasaulio.

Iššūkių nebijantiems asmenims dar yra galimybė pradėti sportuoti ir tapti unikalių varžybų dalyviu. Fechtavimo akademija organizuoja treniruotes Vilniuje adresu Augustijonų g. 8. Kviečiame atvykti.

Į akademiją yra kviečiami visi norintys susipažinti su fechtavimo sportu ir ugdyti čempionišką charakterį